Kaprařské fórum
LovKapra.com   
 | Hlavní stránka | Reagovat | Hledat | Statistika | Manuál |
Vybavení pro kaprařinu Kaprařské fórum / Vybavení pro kaprařinu /  
 

Prosim o radu

 
 
Stránka  Stránka 1 z 2:  1  2  Next »

Autor Lupic
Návštěvník
#1 | Zasláno: 13 Lis 2006 11:52 
Chci koupit jako vanocni darek kaprove pruty a navijaky. Nacini ma slouzit vetsinou na kratke jednodenni vychazky. Mam vybrane zbozi, ktere vyhovuje pozadavkum,ale potreboval bych radu,jestli nekdo nema zkusenosti s timto vybavenim nebo pripadne s jinym ve stejne cenove kategorii o delce 3.6m a zatezi 2.75-3libry. Ocenim i nazor na vybrane zbozi.
Tady jsou odkazy : http://www.braunstar.cz/rybar/www/index.htm
http://www.braunstar.cz/rybar/www/index.htm

Predem dekuji!!!

Autor Fit
Administrátor
#2 | Zasláno: 13 Lis 2006 17:05 | Změnil(a): Fit 
Ahoj,
odkazy, které jsi přidal vedou na hlavní stránku shopu. Je to tím, že tenhle shop používá rámy (frame) a není tedy zrovna moc dobře naprogramovaný. Pokud to umíš, tak pošli přesnou stránku (url) toho zboží, nebo napiš přesně název těch prutů a navijáků a já se na to podívám.

Jinak přes zimu budu taky nakupovat pruty o tebou uváděných paramtrech, tak jsem zvědav co vyberu. Ale budu o tom uvažovat až tak v únoru...

Autor Lupic
Návštěvník
#3 | Zasláno: 14 Lis 2006 14:09 
No vidis, to me mohlo taky napadnout, ze oba ty odkazy jsou stejne. Kdybych si to byval po sobe precetl...:-)

Jedna se tedy o prut Zebko Topic Carp 3,6m a 2,75lbs a odkaz na něj je http://www.fishop.cz/DetailPage.asp?DPG=53147

Navijak je OKUMA Avenger ABF 40 poradny odkaz jsem bohuzel nenasel a jediny online obchod,kde jsem ho objevil je tenhle http://www.braunstar.cz/rybar/www/index.htm

Neni to zadne super nacini, ale ono to taky nema slouzit na nejake obrovske ryby a dlouhe vypravy. Duvodem nakupu je spis potreba delsich nahozu. Navijak asi menit nebudu,sam tenhle typ mam a jsem s nim nadmiru spokojen.Ale tim prutem si nejsem moc jisty.

TO Fit : kdyztak posli odkazy,co hodlas kupova Ty.

Autor Fit
Administrátor
#4 | Zasláno: 14 Lis 2006 14:50 | Změnil(a): Fit 
Hm,
tak jsem se na to díval a myslím si, že to vůbec není špatná volba. Okumu jsem dříve také měl (jiný model tenkrát), ale byl jsem také spokojen. Když vezmu poměr cena/kvalita, tak tenhle naviják patří k těm nejlepším. Určitě lepší než třeba od značky DAM, které se mi neosvědčily...

Co se týká prutů, tak je to takový průměr. Značka Zebco patří k těm obyčejnějším, ale co jsem tak četl na mrku, tak moc stížností na tyto pruty nebylo. Samozřejmě takové pruty nemají na pruty od Sportexu, Shimana, ale myslím si, že se na ně dá bez problému tahat i větší kapry. U drahých prutů je spíše kladen důraz na výdrž, tj. že vydrží něklik let v pohodě. Levnější modely třeba jen 3-4 roky a pak začnou odcházet (podle doby používání), ale je to úměrné cenně. Je na každém, jak se rozhodne. Já bych v tom neviděl problém...

Co se týká mě, tak jsem se právě ještě nerozhodl. Až dám dohromady peníze, tak se po něčem začnu dívat. Jak jsem už psal, plánuju to tak na únor...

Autor Lupic
Návštěvník
#5 | Zasláno: 14 Lis 2006 19:38 
No uvazoval jem jeste o nejakem Shimanu, nejake z tech levnych http://www.rybarske-centrum.cz/rybarske-potreby/ry barske-pruty-kaprove-shimano.html?sort=cena

Autor alda
Návštěvník
#6 | Zasláno: 14 Lis 2006 20:08 
Já mám třídílné alivio (3lb/360) a jsem velice spokojen.

Autor Lupic
Návštěvník
#7 | Zasláno: 14 Lis 2006 21:51 
Ja bych sel asi do dvoudilneho.Ale myslim,ze ten rozdil nebude takovy.

Autor Fit
Administrátor
#8 | Zasláno: 14 Lis 2006 22:03 
Hm,
Shimano je Shimano. I když je to možná v této ceně jedno, pro co se rozhodneš. Možná bych byl já spíš pro to Shimano, ale nevím. Jak píše alda, je spokojen...

Jinak já si taky budu kupovat potom určitě dvojděličky. Dvojdílný prut je o něco citlivější při zdolávání než trojdělička, ale zase záleží o jaký prut se zrovna jedná. Některé trojděličky na tom mohou být i lépe. Mnoho rybářů volí trojdílné varianty také kvůli tomu, že jsou skladnější. Ne každému se vejdou do auta. Já v tomhle nemám problém a navíc jsem si už pořídil vhodný obal na dvojděličky, takže je volba u mě jasná.

Autor Lupic
Návštěvník
#9 | Zasláno: 14 Lis 2006 22:16 
Ja mam svoje taky dvoudilne, do auta nemam problem.Jenze ty co mam ja uz na trhu nejsou,takze se poohlizim po necem jinem.Asi nakonec zvolim to shimano.Zkusim mozna jeste nekam zajit do obchodu,abych si ho mohl vzti do ruky nez neco koupim.
TO Fit: A kolik hodlas investovat?

Autor Fit
Administrátor
#10 | Zasláno: 14 Lis 2006 22:49 | Změnil(a): Fit 
Předpokládám, že bych dal dohromady tak 5000 Kč na oba pruty. Ještě není úplně jisté, zda si koupím nové, nebo třeba od někoho už mírně použité. Po Vánocích se net hemží velice dobrými nabídkami (např. nevhodné dárky apod.). Takové zboží je ještě v záruce a dá se sehnat za parádní cenu a přitom je neporušené. Navíc když si zajedu pro ty pruty až k majiteli, tak jdu na jisto. Na mrk.cz bývají opravdu místama skvělé nabídky. Možná se ale rozhodnu pro nové, ale víc jak 2500Kč za 1 prut asi nedám. Spíš asi počítám, že půjdu do něčeho kvalitního a třeba už jen s roční zárukou (od někoho). Za těch 5000 Kč se mnohdy dají sehnat neskutečné kousky, vím to z vlastní zkušenosti. Jenom u navijáků se tohle nevyplatí, protože když se jich někdo zbavuje, tak jsou většinou už poruchové nebo je tam nějaká závada. Navijáky určitě lepší koupit zcela nové...

Nebo pokud nic ještě nekoupím, tak to vydržím do března a pořídím něco na výstavě v Brně. Tam jsou ceny také velice výhodné, protože se tam výrobci předhání...

Autor Fit
Administrátor
#11 | Zasláno: 14 Lis 2006 22:54 | Změnil(a): Fit 
Lupic:

Jo, jinak do toho obchodu určitě zajdi, není nad to si to zboží vyzkoušet! Spousta prodavačů je dneska velice ochotná a nechá ti je v ruce a můžeš vyzkoušet ohebnost apod...

Autor Lupic
Návštěvník
#12 | Zasláno: 16 Lis 2006 11:28 
To Fit: Tak to bude to Shimano. No a kdyby neco nevyhovovalo,tak internet ma jednu vyhodu,ze muzes do 14 dnu odstoupit od kupni smlouvy.Ale doufam,ze to nebude zapotrebi.

Autor Fit
Administrátor
#13 | Zasláno: 16 Lis 2006 16:57 
Lupic
Hm, jasně. Já si ale myslím, že snad budeš spokojen. Tak hodně štěstí při nákupu :-).

Autor petronelli
Návštěvník
#14 | Zasláno: 18 Pro 2006 17:47 
Zdravím. Já jsem uvažoval naprosto stejně, ale vybavení mělo být pro mě. Zašel jsem se kouknout do obchodu. Mezi tím jsem měl "všechny" produkty na netu zmapované. Chtěl jsem jasně prut 3,60m a 2,75 Lb. na kratší vycházky, protože ty pruty, které mám jsou na pořádné výpravy, ale na jednodenní návštěvy mi něco chybělo. Co jsem v krámu objevil? Krásný prut 2,75 lb. 3dílná dělička mivardi je naprosto úžasná. Hned jsem si koupil dva. Ale co mě překvapilo, tak byla délka. Mají 3,30 a jsem naprosto spokojen. Mají skvělou akci a také i když jde jen o 30cm skrácení, tak jsou tenoučké. Klidně snima zapřáhnu jakéhokoliv kapra a myslím, že bude jasné, kdo je při zdolávání kapitánem.

Autor Fit
Administrátor
#15 | Zasláno: 18 Pro 2006 20:20 | Změnil(a): Fit 
petronelli:

Hm, 3,30 m není žádným problémem. V některých případech je k dobru mít kratší pruty (např. v zarostlých oblastech apod...).

Můžu se zeptat kolik stál jeden prut?

Stránka  Stránka 1 z 2:  1  2  Next » 
Vybavení pro kaprařinu Kaprařské fórum / Vybavení pro kaprařinu /
 Prosim o radu
INFORMACE: Toto je stará verze kaprařského fóra, ve kterém už není možné přidávat nové příspěvky. Nové diskuze najdete na této stránce. Děkujeme za pochopení!

 

 
Ochrana osobních údajů | Tato stránka je bývalé kaprařské fórum serveru LovKapra.com. Nyní slouží pouze jako archiv a nelze do něj přispívat.
 
Kaprařské fórum Powered by Light Forum Script miniBB ®
 ⇑