Kaprařské fórum
LovKapra.com   
 | Hlavní stránka | Reagovat | Hledat | Statistika | Manuál |
Vybavení pro kaprařinu Kaprařské fórum / Vybavení pro kaprařinu /  
 

Jaký Tripod na kaprařinu?

 
Autor Ondra
Návštěvník
#1 | Zasláno: 24 Čvn 2007 18:40 
Zdravím..Zajímalo by mě jaký tripod na aprařinu byste mi kdo doporučil....jaká sním máte zkušenosti a podobně...Chtěl bych stabilní stojan s cenou do 4000,- děkuji

Autor Jirka
Návštěvník
#2 | Zasláno: 25 Čvn 2007 12:18 
ŽÁDNÝ
asi blbá rada....
Měl jsem, zkoušel jsem, nakonec jsem ho dal zadarmo kamarádovi a pokorně jsem se vrátil ke klasickým píchacím vidličkám.
Tripod je perfektní když je alespoň trochu rovné místo, je tam dost prostoru a hážeš to do jednoho místa. Jakmile něco z těchto tří věcí není splněno, tak je tripod spíše na obtíž...

Možná se teď do mne výrobci a prodejci tripodů pustí, ale tohle je můj názor a za sebe prohlašuji, že tripod je na normální vycházky k vodě spíše na překážku. Jiné to může být pokud se chystáte na týdenní výpravu a předem víte, že budete na jednom místě atd.

Autor Fit
Administrátor
#3 | Zasláno: 25 Čvn 2007 15:14 
Ondra:

Ahoj,
no to je docela těžký poradit, každému vyhovuje něco jiného. Někdo má rád lehčí tripod, někdo zase pořádný, který sice více váží, ale je zase maximálně stabilní. Každopádně do 4000Kč se dá sehnat určitě kvalitní tripod. Je potřeba vybírat...

Jen tak namátkou ti tu dám nějaký odkazy, ale rozhodni se podle sebe:

http://www.e-rybar.cz/milo-stojan-rod-pod-rp012.ht ml

http://www.e-rybar.cz/milo-stojan-rod-pod-rp001.ht ml

Nebo třeba tady http://lovy.cz/data1/index.php (dej si v menu sekci Stojany a tripody). Jsou tam i lehčí varianty.

Autor basnak
Člen
#4 | Zasláno: 25 Čvn 2007 23:44 
Jirka
Tak já si myslím, že s tripodem (dále jen stojan) to zas tak horké není !!! Sice žádný nevlastním, ale většinou bych ho měl raději než vysunovací vidličky !!! Už proto, že mi někdy nejdou zasunout do země, že když potřebuji udici vysunout do výšky, tak to moc nemůžu a když už, tak se to moc kývá a není to stabilní ! Jako problém s nerovností terénu bych s tripodem neřešil, pač většinou má tři nohy polohovatené nezávisle na sobě - takže úplně v pohodě se dá dát do roviny !!! Prostor bych zas taky moc neřešil, myslím, že stačí pro jeho postavení maximálně šířka 1,5m a to jenom kvůli rozpětí noh.
To že se potřebuje každou udici házet jinam na rozdílné místa že ti jedna jde např. šejdrem - úplně do boku - tak to může být problém s indikací záběru, že ti jde signalizace záběru první přes špičku (tak jak na feederu) což je na škodu, když potřebuješ rychlý kontakt s rybou. Ale tak většinou se to řeší těžším olovem, aby jsi silon tak našponoval - až budeš mít špičku prutu ohnutou co to nejvíc jde - co udrží olovo. Tím pádem jak se kapr pichne a jak jen trošku nazdvihne olovo, tak se silon smrští a špička udice se vrací do původního stavu. Tím se kapr víc sekne a lépe se projevuje záběr na signalizátoru, takže je rychleji signalizovatelný, když rybář např. vůbec nevnímá, spí, nebo někde vykonává potřebu :-D :-D :-D

Ale jinak stojan je dobrá věc na řeku kde využiješ maximálně jeho polohovatelnosti !!!
No sice vůbec neporadím s výběrem stojanu, ale tak možná, že někomu přiblížím jeho rozhodnutí "pořídit či nepořídit".

Jinak se můžeš Ondro zkusit podívat na Mrk, kde tento problém řeší dost rybářů, ale většinou se ve fóru pak předhání rybáři ze stojanama, kteří mají nabouchané kapsy penězma ! Takže se můžeš podívat na fotky stojanů např. od firmy Fox (se mi zdá) kteří už stojí dost prašulek !!!

Autor Honza
Návštěvník
#5 | Zasláno: 7 Čvc 2007 18:26 
basnak
Zastávám názor, že když už stativ na pruty, tak čtyřnohý. Mám Nesvik - compakt Danio a nemohu si vynachválit. Samozřejmě že na procházky se moc nehodí, to jsou lepší vidličky.

Autor Jiri
Návštěvník
#6 | Zasláno: 23 Čvc 2007 19:12 
tak Ondro jestli muzu doporucit tak budto: stojan rybolov je to tripod, stabilni, ale je tezsi, a je celozelezny( hrozi koroze) teda s vyjimkami prickami na pipaky ty jsou z hliniku, tady ten je spis pro zacatecniky.Anebo: Neskvik, ma nevyhody ze je lehci, a ma mensi moznost navolit maly uhel nastaveni prutu vuci k vode( podle toho na jaky lov ho budes uzivat), jestli ses obojetnik jak reka,tak stojak:) tak asi toho neskvika, kolega ho ma, a mysli ze jsme neporidili spatne.je to zlata stredni cesta, lovu zdar:)

Autor Trol 11
Člen
#7 | Zasláno: 25 Čvc 2007 16:59 
Pokud budeš chytat na mýstech kde je dost placu tak bych na tvém místě o tripodu ani neuvažoval,rači bych se podíval na nějaký Rod Pod.Já používám Ultimate Culture Hi-Pod a sem uplne spokojeny

Autor Anonymní
Návštěvník
#8 | Zasláno: 21 Lis 2007 10:43 
ahoj kookoodák

Autor CT Ji
Návštěvník
#9 | Zasláno: 5 Led 2008 03:38 
Ahoj!
Vše se odvíjí spíš od místa kde budeš chytat. Stojan je jistě dobrá věc na místě kde vidličky nezapíchneš, je vynikající v místech kde táhne hodně voda a dá se postavit na kolmo a tím vlasec ve vodě zkrátíš a tah eliminuješ atd. Proti hovoří váha stojanu pokud se nedá zajet moc blízko k vodě a musíš ho daleko nést. Já osobně řeším tyto problémy tím, že tam kde se dá tyčka zapíchnout používám umělohmotné hrazdy od FOXů (cena kolem 800,- za obě) na dvou výsuvných tyčkách s ploškou proti pootočení. Je to lehké a plně to nahradí stojan pokud ho nepotřebuješ příliš postavit.

Autor hyro
Návštěvník
#10 | Zasláno: 21 Led 2008 11:53 
Hmm ja mam tripod a som spokojny. U nas su vsade kameniste brehy a zapixnut vydlicku je dost problem. Dalsia vec je ze ked v noci stupa hladina tak musime posuvat udice aj 2-3x za noc.

Autor verny
Návštěvník
#11 | Zasláno: 15 Úno 2008 02:42 
Já mám toto...

http://www.braunstar.cz/rybar/www/d.htm?z=721

stojí necelé 3tis. Už ho mám vcelku dlouho jsem spokojenej. Každá noha se dá jinak vysunout. Dobře tedy stojí i na nerovném terénu.

Vybavení pro kaprařinu Kaprařské fórum / Vybavení pro kaprařinu /
 Jaký Tripod na kaprařinu?
INFORMACE: Toto je stará verze kaprařského fóra, ve kterém už není možné přidávat nové příspěvky. Nové diskuze najdete na této stránce. Děkujeme za pochopení!

 

Ochrana osobních údajů | Tato stránka je bývalé kaprařské fórum serveru LovKapra.com. Nyní slouží pouze jako archiv a nelze do něj přispívat.
 
Kaprařské fórum Powered by Light Forum Script miniBB ®
 ⇑