Kaprařské fórum
LovKapra.com   
 | Hlavní stránka | Reagovat | Hledat | Statistika | Manuál |
Jak na to? Kaprařské fórum / Jak na to? /  
 

Lov kaprů na malé řece

 
Autor rychlokvaška
Návštěvník
#1 | Zasláno: 24 Srp 2007 19:33 
Chtěl bych se zeptat, jak lovit kapry na řece, která je 10 m široká a 1 m hluboká? Voda je čistá, takže je vidět až na dno. V řece je hodně kaprů okolo 50-60 cm. Jakmile se kapr přiblíží k nástraze, tak mám jen nepatrný záběr a tím to končí, kapr už nejeví zájem. Zkouším měnit barvu a sílu vlasce, nástrahy, různé montáže. Ale nemůžu si pomoct. Poradí někdo?

Autor Robin.p
Návštěvník
#2 | Zasláno: 25 Srp 2007 10:28 
rychlokvaška
Ahoj zkus "zneviditelnit " celou sestavu, za pomocí např backleadů, na poslední metr montáže zkus olověnou šňůrku (místo olověnky můžeš použít silnější vlasec 0,50mm)+ olovo obal jílem nebo ho zatlač do dna a na návazec použij fluorokarbon..... pak zkus ke každé montáži přihodit jen 4-5 kuliček boilí.... chce to zkoušt a zkoušet... hodně štěstí

Autor basnak
Člen
#3 | Zasláno: 25 Srp 2007 12:21 
zdravím !!!
Tak to máš dobré že vidíš ryby jak ti (ne)-jeví o nástrahu zájem !!! Možná by pomohlo kdyby jsi jen nepatrno zakrmil a čekal co se bude dít, jestli ryby příjmou tvoji návnadu nebo ne !!! Jinak by pomohlo, kdyby jsi uvedl tvoji nástrahu ! Ale asi z tvojeho popisu se domnívám že jsi vsadil na boilie - ale jen se můžu domnívat !!!
Tím, že máš nepatrný záběr se ukazuje to, že ryba je zvědavá, ale tvůj způsob předložení nástrahy ji nesedí a nedůvěřuje ji !!!

Taky jsem měl tu čest chytat na podobné řece jak popisuješ. Viděl jsem jak lidi krmí z mostu kačeny rohlíkama a když jsem s kámošem popošel tak 100m po proudu tak se tam těma rohlíkama co kačeny nestačily sezobnout krmili kapři. Jasně že jsem neodolal nahodit a tak jsem navázal jen háček a tak 1m nad háčkem jsem připevnil těžší broček, aby mi rohlík držel na místě kde se kapři krmili !!! Dlouho to netrvalo a měl jsem záběr, jenže mi zabral tak 40cm tlouš». A pak na tu stejnou metodu jsem už neměl tak hodinu záběr !!! Musel jsem něco změnit a tak jsem popošel asi tak 50m proti proudu, sundal jsem broček, na háček napichl velký kus rohlíku asi takový jaký vždy lidé házeli kačenám. Nahodil a nechával jsem rohlík zplavávat po proudu asi těch 50m. Jenže vlivem proudu se mi zachytil vlasec o keříky a tak mi rohlík zmizel pod travinou co rostla u břehu! Takže jsem neměl nic pod kontrolou, do 10sekund jenom "mlask" a už mi řvala cívka. Vytáhl jsem nádherného kapříka. A co z toho plyne??? Že kývající se rohlík v proudu pod hladinou, který byl přikotven, se kaprům zdál moc podezřelý a tak nejevili o něj zájem !!! Až jsem napodobil normální "chování" rohlíku po hladině, tak tepr jsem jednoho z nich přelstil !!!
Zkus sledovat jak se kapři krmí a hlavně čím se krmí - to bude tvůj základ k tvojemu úspěchu !!!

Autor patlal
Návštěvník
#4 | Zasláno: 16 Říj 2007 12:45 
rychlokvaška
Vyzkoušej dlouhodobější krmení,ale trochu odlišné než jak krmí většina,říkám tomu "dlouhodobě k nasrání"Choď krmit pravidelně s tím ,že 1-3 zákrm po sobě dávej ve stejném množství a 4 trochu uber a 5 zase trochu uber a po šestý takm dej jen pár kousků.Pak pokračuj zase od začátku 1-3 dost krmení,4 trochu uber atd.Kapři si na to zvyknou a naučí se že na tvé 5-6 krmení se musí víc činit aby na ně něco zbylo a nebudou tak obezřetní a máš větší šanci na záběr.Hlavně když půjdeš rybařit, tak vždy na 5-6 krmení.Samozřejmě to chce co největší maskování návazce,vyzkoušej třeba 3kg fluorokarbon ,na čisté říčce by si na to měl takové kapry vytáhnout.Háčky max č6.

Jak na to? Kaprařské fórum / Jak na to? /
 Lov kaprů na malé řece
INFORMACE: Toto je stará verze kaprařského fóra, ve kterém už není možné přidávat nové příspěvky. Nové diskuze najdete na této stránce. Děkujeme za pochopení!

 

Ochrana osobních údajů | Tato stránka je bývalé kaprařské fórum serveru LovKapra.com. Nyní slouží pouze jako archiv a nelze do něj přispívat.
 
Kaprařské fórum Powered by Light Forum Script miniBB ®
 ⇑